گزارشی از چالش ائروپرس رشت 22 آذر 1400

 

 

هر سال در سراسر دنیا مسابقات مختلفی در حوزه قهوه برگزار می‌شود و در آنها باریستاها، تولیدکنندگان و دیگر فعالان این حوزه گرد هم جمع می‌شوند. یکی از این مسابقات، دم‌آوری قهوه با ابزار ایروپرس است. این مسابقه هر سال در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و منتخب هر کشور برای شرکت در مسابقات جهانی معرفی می‌شوند . در ایران هم آقای آرین خاچاطوریان ، موسس برشته‌کاری هایک، نماینده برگزاری این مسابقه هستند.

۲۵ و ۲۶ آذر ۱۴۰۰ پنجمین دوره این مسابقات با حضور ۱۸۰ شرکت کننده در تهران برگزار شد و مثل دوره‌های قبل باریستاهای با انگیزه گیلان حضور چشم‌گیری داشتند.


در راستای همین اتفاق تیم قهوه‌خونه و هایک رشت چالشی را در رشت به میزبانی پاول لانژ برگزار کردند تا شرکت کننده ها بتوانند در محیطی مشابه و با قوانین مسابقات ملی، خود را محک بزنند. این چالش با ثبت نام ۳۰ شرکت‌کننده برگزار شد و در حین این چالش آقای محمد فهمیده، از مدرسین تیم قهوه‌خونه، مقاله‌ای با موضوع المان‌های جزئی تأثیرگذار در دم‌آوری ایروپرس و تحقیقات جدید در این حوزه به شرکت‌کنندگان ارائه دادند.

در این مسابقه امین خواجویی به عنوان برگزارکننده، پویا راستگفتار ، بهمن نصیری‌خواه ، کیان صابر ، محمد فهمیده ، مبین تکلو به عنوان داور حسی و دانیال حساس و نیما خوشخرام به عنوان داور تکنیکال حضور داشتند.

 

در این چالش پارسا صابری ماسوله ، محمدعلی بهبودی ، مجتبی غیاثی به ترتیب رتبه های اول تا سوم شدند

این چالش با حمایت اسپانسرهای عزیزمون برگزار شد

لازم است تشکر کنیم از
پاول لانژ رشت
شرکت سن رمو ایران
دست‌سازه های سفالی و سرامیکی باداب
برشته‌کاری قهوه هایک
آسیاب فیورنزاتو
آسیاب مارکیبار
و همکارانمون در هایک استور رشت
گیلان کافه

   

ثبت نام / ورود